Image
Styl industrialny w wystroju wnętrz

Styl industrialny w wystroju wnętrz

Industrialny wystrój wnętrz od lat jest jednym z popularniejszych. Wiele osób chce, aby ich mieszkanie przypominało bardziej fabrykę lub warsztat niż tradycyjny dom. Dominującym akcentem jest czerwona cegła i drewna. Co jeszcze charakteryzuje ten styl? Poniżej krótki przewodnik, dzięki któremu każdy będzie mógł uzyskać go w swoich wnętrzach.

Odsłonięte ściany z cegły

Wiele industrialnych loftów ma odsłonięte ceglane ściany, co ma nadać wnętrzu surowy klimat — inaczej niż w przypadku większości nowoczesnych wnętrz, gdzie ściany są pokryte tynkiem, a oryginalne cegły są ukryte.

Pozornie niepasujące połączenia

Rustykalne drewno i odsłonięty metal to kluczowe połączenie industrialnego wzornictwa mebli. Industrialny wystrój wnętrz często kojarzy się z loftami, apartamentami i miejskimi mieszkaniami. Jednak można go zastosować w każdym wnętrzu lub łącząc z innym stylem no. skandynawskim.

Widoczne metalowe belki, rury oraz przewody

Pozostawienie surowych elementów industrialnej przestrzeni jest kluczowe. Aby uzyskać ten fabryczny klimat, ważne jest, aby pokazać surowe wnętrze przestrzeni, w której się znajdujemy. Dlatego też zaprezentowanie stalowych belek, rur i okablowania nada pomieszczeniu „niedokończony” wygląd, który dokładnie oddaje industrialny klimat.

Stare elementy w wystroju

Meble industrialne często czerpią inspirację z projektów vintage. Mogą to być wysłużone kanapy, stare fotele ze skóry czy dywany z poprzedniej dekady. Wszystko to powinno jednak być zastosowane subtelnie, aby nie zakłócić przemysłowego charakteru wnętrza.

Beton to przyjaciel

W żadnym innym stylu beton nie jest wykorzystywany w taki widoczny sposób. W stylu industrialnym spotykamy betonowe blaty, betonowe podłogi, a nawet ściany. Beton jest zazwyczaj ciemnoszary i dobrze współgra z różnymi metalami i drewnem.

Zamiast lampy, goła żarówka

Jeśli chodzi o oświetlenie przemysłowe, króluje duża żarówka, zawieszona „na goło”. Abażur nie jest potrzebny w fabrycznym wnętrzu. Inną opcją jest żarówka otoczona metalowymi prętami, tworzącymi wokół niej „klatkę”. Takie oświetlenie bardzo często pojawia się też w lokalach gastronomicznych i pubach, bo zapewnia dużo światła.

Otwarty układ mieszkania

Open space to jeden z głównych atrybutów tego stylu, bo przecież przemysłowy wystrój wnętrz jest inspirowany dużymi magazynami i fabrykami. Industrialne domy muszą mieć otwarty układ, aby umożliwić swobodne poruszanie się, dlatego mniejsze pokoje zamienia się w duże przestrzenie, które spójnie ze sobą się łączą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.