Image
Flock

Flock

Technika nadruku przy wykorzystaniu folii transferowej flock jest trwałą metodą nadruku na materiałach. Folia ta składa się z dwóch warstw:
folii właściwej,
klejącej folii transportowej.

Klejąca folia transportowa ułatwia umiejscowienie nadruku na materiale, a sam klej osiąga swoje właściwości klejące dopiero pod wpływem wysokiej temperatury.

Technika nadruku wygląda następująco: uprzednio przygotowany wzór wycinany jest ploterem na folii typu flock, która z kolei nakładana jest na dany materiał. Wykorzystując wysoką temperaturę obraz nanoszony jest na pożądany materiał, ustawiając uprzednio odpowiednie parametry temperatury i nacisku.

Folia flock składa się z celulozowych włókien, co sprawia, że całość jest mechata. Dzięki temu można osiągnąć bardzo dobrą głębię kolorów. W porównaniu z folią flex, folia flock jest grubsza, a jej grubość dochodzi do 420 mikronów. Sama też powierzchnia nadruku jest wypukła i wyczuwalna pod palcami. Podobnie jak flex, stosując folię flock mamy do dyspozycji wiele kolorów, od podstawowych, po ich mieszanki, jednakże warto zaznaczyć, że poszczególne kolory nie powinny na siebie nachodzić. Z uwagi na skład folii flock, przeznaczona ona jest głównie na materiały typu poliester, bawełna czy ich mieszanki, a także na materiały syntetyczne (z wyłączeniem nylonu i materiałów impregnowanych). Plusem jest trwałość, minusem możliwość mechacenia się meszku czy zabrudzenia, w przypadku nadruku na jasnej odzieży.

Nadruk flock znajdziemy na odzieży roboczej, sportowej czy na produktach z gałęzi przemysłu reklamowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.